makler.infoblog.cz

Na kterém pozemku si máte postavit rodinný dům?

Publikováno 29.12.2015 v 08:36 v kategorii POZEMKY, přečteno: 52x

Hledáte místo, kde postavíte váš vysněný dům? Při výběru buďte opravdu opatrní, protože dům jinam přestěhovat nepůjde. Dobře si tedy rozmyslete, v jakém městě nebo vesnici pozemek koupíte. Důležitá je samozřejmě cena i rozsah zasíťování. Na co ještě nezapomenout?

Nepospíchejte s koupí pozemků
Pozemky PrahaNavštěvujete pozemky Praha a některý vás opravdu zaujal? Neukvapujte se ovšem a s koupí nepospíchejte. 

Než se rozhodnete pro koupi, je nutné pozemek opravdu poznat. Navštivte ho v denních i nočních hodinách a zjišťujte, zda zde není přílišný hluk nebo jestli není pozemek celý ve stínu. Důležité je také tvar a velikost pozemku. 

Není tvar příliš atypický? Půjde zde postavit dům, jaký si představujete? Vhodná velikost parcely se odvíjí od toho, jaké bydlení si představujete. Malé parcely o rozloze kolem 300 m2 se hodí pro výstavbu řadových domků. 

Parcely o rozloze cca 500 m2 jsou dobré pro volně stojící rodinné domy. Rozloha kolem 1000 m2 už je dostatečně velká pro dům se zahradou. Než začnete prohledávat inzeráty zn. prodej pozemků, ujasněte si, jak velký dům chcete.

Zjistěte, co nejvíce informací

Navštivte katastrální úřad a nahlédněte do pozemkové mapy. Uvidíte, kde přesně se nachází hranice pozemku, zda pozemek není zatížen nějakými omezeními, jako jsou věcná břemena nebo zástavní právo.Pokud si na toto nedáte pozor, může nastat problém. 

Zjistěte si také, jestli se pozemek nenalézá v ochranném pásmu nebo záplavové oblasti. Ověřte si i list vlastnictví. Odpovídá vám známý vlastník pozemku se jménem v této listině?Dobré je také projít územní plán. Dozvíte se, jestli se v blízkosti pozemku nechystá nějaká výstavba – železnice, továrna nebo dálnice. 

Nezapomeňte ověřit, jak je to s inženýrskými sítěmi na vašem pozemku. Pokud jsou elektřina, vodovod, kanalizace a další přivedeny na váš pozemek, je to velká výhoda. V opačném případě vás to může stát nemalé finance. Takže tento fakt je důležitý, ať jde o prodej pozemků Praha nebo o chatu v horách.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?